Aktuality

Čo máme nové?

Dva roky od ruskej invázie sme si pripomenuli srdcom zo 730 horiacich sviec

Slovenská katolícka charita a Bratislavská arcidiecézna charita si podujatím Srdcom za mier pripomenuli dva roky od ruskej invázie na Ukrajinu. Charity pripomenuli dôležitosť služby odídencom a prejavili pretrvávajúcu solidaritu voči Ukrajincom.

19. feb 2024

Novinky

Srdcom za Mier

Slovenská katolícka charita v spolupráci s Bratislavskou arcidiecéznou charitou si pripomenie 2 roky od vypuknutia vojny na Ukrajine podujatím "Srdcom za Mier", ktoré sa uskutoční vo štvrtok, 22. februára 2024 na Hlavnom námestí v Bratislave. V tento deň si pripomíname dôsledky vojny a zdôrazňujeme potrebu solidarity s tými, ktorí trpia.

15. feb 2024

Zbierka na charitu

Pomáhame aj vďaka vám, podporte naše služby núdznym v Zbierke na charitu

Počas 1. pôstnej nedele 18. 2. 2024 sa v chrámoch Bratislavskej arcidiecézy uskutoční tradičná Zbierka na charitu. Naše služby a pomoc núdznym môžete podporiť zaslaním daru na transparentný účet BACH verejnej Zbierky pre núdznych (IBAN) SK91 0900 0000 0052 0877 7794  Ďakujeme.

14. feb 2024

Novinky

Naše sestričky z ADOS Charita a opatrovateľky minulý rok pomohli 80 klientom z bratislavských okresov

Služba pre chorých a osamelých patrí medzi stálice našej charitnej pomoci v Bratislave. K nedávnemu 32. Svetovému dňu chorých vám pripomíname povzbudivé slová z posolstva Svätého Otca Františka: „Vám, ktorí prežívate chorobu, či už prechodnú alebo chronickú, by som chcel povedať: nehanbite sa za svoju túžbu po blízkosti a nehe! Neskrývajte ju a nikdy si nemyslite, že ste pre druhých príťažou. Stav choroby nás všetkých vyzýva, aby sme sa vymanili z hektického tempa, v ktorom žijeme, a znovu objavili seba samých...“

„Caritas je na celom svete milujúcou rukou Cirkvi pre chudobných a najzraniteľnejších, v ktorých je prítomný Kristus.“

Svätý Otec František

8. feb 2024

Novinky

Podporte 2 % náš odborný tím, ktorý pomáha ľuďom v núdzi

Aj v roku 2024 sa Bratislavská arcidiecézna charita uchádza o vaše 2% dane z príjmov. Podporte náš odborný tím, ktorý pomáha ľuďom v núdzi.

22. jan 2024

Novinky

Pomoc Bratislavskej arcidiecéznej charity pre ľudí bez domova v zime

Od začiatku roka sme v hlavnom meste zaznamenali silný nápor telefonátov, v ktorých nás prosíte o pomoc, hlavne prístrešie, umytie a jedlo, pre ľudí bez domova. Na pomoc ľuďom bez domova sa nešpecializujeme, ale našu aktuálnu základnú pomoc sme vám zhrnuli do článku.

11. jan 2024

Tlačová správa

Meníme spôsob vydávania humanitárnej pomoci pre odídencov z Ukrajiny v Bratislave

Bratislavská arcidiecézna charita od nového roku 2024 upravuje humanitárnu pomoc odídenkyniam a odídencom z Ukrajiny.  Zmena sa týka hlavne služby v Asistenčnom centre pomoci na Bottovej ulici v Bratislave. Zamestnanci charity sa sústredia na individuálnu prípadovú sociálnu prácu a hlbšie posúdenie životnej situácie klienta alebo celej rodiny. Cieľom BACH je zefektívnenie pomoci.

30. dec 2023

Skutočný príbeh

„Nie je len moja sociálna pracovníčka. Vo viacerých veciach mi radí a podporuje ma,“ hovorí 33 ročná žena, ktorá sa aj vďaka podpore sociálnej pracovníčky z charity po náročnom období postavila opäť na vlastné nohy

Michaela má dnes stabilnú prácu. „Teší ma, že sme s ňou mohli prácu sociálnej pomoci ukončiť. To je najväčší úspech sociálneho pracovníka," hovorí Mária Hausová z Bratislavskej arcidiecéznej charity. Ponúkame vám skutočný príbeh našej pomoci. Je to malá ukážka tohtoročných stoviek malých či veľkých služieb a podaných pomocných rúk. Podporte nás aj v roku 2024: transparentný účet verejnej Zbierky pre núdznych je (IBAN) SK91 0900 0000 0052 0877 7794. Ďakujeme.