Aktuality

Čo máme nové?

Bratislavská arcidiecézna charita pomohla cez 300 školákom v tohtoročnej Zbierke školských pomôcok, pomoc charity ocenila aj prezidentka Slovenskej republiky

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v utorok 26. 9. 2023 stretla v pracovisku Bratislavskej arcidiecéznej charity (BACH) so zástupcami Slovenskej katolíckej charity a BACH, aby opäť podporila Zbierku školských pomôcok. Prezidentka SR vyjadrila vďačnosť charitným zamestnancom za ich empatický a ľudský prístup v pomoci núdznym.

14. sep 2023

Novinky

Bratislavská arcidiecézna charita na púti k Sedembolestnej

Zajtra 15. 9. 2023 nás od rána nájdete v stánku s označením Bratislavská arcidiecézna charita, ktorý nájdete v areáli šaštínskej baziliky počas sviatku Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska. Tešíme sa na spoločné stretnutia či rozhovory.

7. sep 2023

Tlačová správa

Jesenné novinky a služby Bratislavskej arcidiecéznej charity

Naši zamestnanci začali 3. distribúciu potravinovej a materiálnej pomoci, finišujeme Zbierku školských pomôcok pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia. Bratislavská arcidiecézna charita tiež pre ukrajinské deti spustila psychologickú službu. Prečítajte si aktualizáciu služieb BACH september 2023.

5. sep 2023

Novinky

Pozývame vás na Radničkine trhy

Pozývame vás na naše obľúbené a srdcu blízke Radničkine trhy 8. - 9. september 2023. Krásneho podujatia v Bratislave, plného workshopov, hudby a stánkov s peknými výrobkami ľudí so zdravotným znevýhodnením, sa v piatok zúčastníme aj my, spolu s našimi Samaritánmi z Domova sociálnych služieb a Rehabilitačného strediska Samária. Tešíme sa na vás v piatok. Celý program zastrešuje OZ Inklúzia.

„Caritas je na celom svete milujúcou rukou Cirkvi pre chudobných a najzraniteľnejších, v ktorých je prítomný Kristus.“

Svätý Otec František

25. aug 2023

Novinky

Tvoríme vzájomný domov, ktorý nemá hraníc

"Prajem vám, aby ste spoznávali slovenskú krajinu ako svoj druhý domov. Aby ste ľudí, ktorí tu žijú, vnímali ako tých, ktorí vám chcú pomôcť. A tí, ktorí hovoria niečo iné, tak odpustite, aj im aj nám, tiež sme len ľudia. Verím, že práve v Bratislavská arcidiecézna charita vytvárame priestor na to, aby ste vnímali prijatie, že sa vzájomne obohacujeme. Vy nás obohacujete vašou kultúrou a my, naopak, našou kultúrou vás," uviedol Boris Hrdý, riaditeľ Bratislavskej arcidiecéznej charity, na stretnutí charitných pracovníkov, odídencov a odídenkýň, vrátane detí, 24. 8. 2023 počas Dňa nezávislosti Ukrajiny.

22. aug 2023

Tlačová správa

Deťom z chudobných rodín pred nástupom do školy opäť pomôže charita

Slovenská katolícka charita (SKCH) materiálne alebo finančne opakovane podporuje vzdelávanie detí, ktoré sú dlhodobo vystavené riziku chudoby.

21. aug 2023

Novinky

Potrebujeme zošity pre žiakov, prosíme vás o podporu

Zbierka školských pomôcok je v plnom prúde a v našich zásobách, hlavne v Bratislave, chýbajú pre školákov zošity. Aktuálne nám chýbajú zošity každého druhu, ktoré sú pre deti najdôležitejšie. Veľké, malé, linajkové či bez linajok – 544, 540, 444, 440. Samozrejme aj zošity pre najmenších školákov – 511, 511 s pomocnou linkou, 512, 513.

15. aug 2023

Novinky

Pozvánka: Stretnutie Ukrajiniek, Ukrajincov a zamestnancov Bratislavskej arcidiecéznej charity

Pozývame vás na stretnutie pri dobrom jedle za ukrajinských melódií podvečer 24. augusta, Dňa nezávislosti Ukrajiny. Pozývame našich priateľov, podporovateľov, spolupracovníkov a v neposlednom rade prijímateľov pomoci. Ak budete mať záujem o naše služby, môžete sa na nás obrátiť aj v rozhovoroch počas podujatia. Naša pomoc Ukrajinkám a Ukrajincom nekončí, práve naopak, našou aktuálnou snahou je prehĺbiť integráciu ľudí, ktorí utekajú pred vojnou a útočište stále nachádzajú v Bratislave a širšom okolí.