Aktuality

Čo máme nové?

19. apr 2024

Novinky

Stanovisko Slovenskej katolíckej charity k pripravovanej zmene zákona o mimovládnych organizáciách 

Slovenská katolícka charita (SKCH), ako organizácia s takmer 100 ročnou históriou, si je […]

18. apr 2024

Novinky

🇺🇦Інформаційна сесія з юристом HRL в Братиславі: „Тимчасовий дозвіл на проживання з метою“

Informačné stretnutie s právnikom HRL v Bratislave: "Prechodný pobyt za účelom zamestnania"

12. apr 2024

Tlačová správa

ADOS Charita v Bratislave hľadá na ošetrovanie v domácom prostredí nových klientov

Ak je váš blízky dlhodobo chorý a imobilný, alebo vy sám ste, napríklad, po akútnom úraze a potrebujete ošetrovateľskú starostlivosť v domácom prostredí na území hlavného mesta, môžete využiť službu ADOS Charita. Bratislavská arcidiecézna charita, ktorá Agentúru domácej ošetrovateľskej starostlivosti prevádzkuje, aktuálne prijíma nových klientov.

2. apr 2024

Samária

S klientami a klientkami objavujeme umenie mesta

Do Galérie mesta Bratislavy, umeleckej galérie v historickom centre Bratislavy, chodia naši klienti a klientky DSS a RS Samária radi. V marci sme, napríklad, videli výstavu s názvom Umelecké strety, najviac sa zúčastneným páčil čas v ateliéri, kde si mohli v skupinách vytvoriť predstavu vlastnej výstavy. Ďakujeme GMB za dlhoročnú spoluprácu.

„Caritas je na celom svete milujúcou rukou Cirkvi pre chudobných a najzraniteľnejších, v ktorých je prítomný Kristus.“

Svätý Otec František

18. mar 2024

Novinky

Tretím rokom pomáhame núdznym aj zeleninou

Seniorom, osamelým rodičom, mnohodetným rodinám, človeku v zlej sociálnej situácii, aj maminám s deťmi, ktoré utiekli pred vojnou na Ukrajine, sme minulý rok doviezli spolu až 42 600 kg zeleniny. Vďaka patrí nezištnému dodávateľovi zeleniny Zeleninárska organizácia výrobcov.

26. feb 2024

Novinky

Ďakujeme za návštevu Caritas Splitsko-makarske nadbiskupije

Koncom februára sme privítali v našom bratislavskom sídle zamestnancov zahraničnej charity zo Splitu. Vzájomne sme sa podelili o informácie a know-how z fungovania našich a ich služieb núdznym.

Dva roky od ruskej invázie sme si pripomenuli srdcom zo 730 horiacich sviec

Slovenská katolícka charita a Bratislavská arcidiecézna charita si podujatím Srdcom za mier pripomenuli dva roky od ruskej invázie na Ukrajinu. Charity pripomenuli dôležitosť služby odídencom a prejavili pretrvávajúcu solidaritu voči Ukrajincom.

19. feb 2024

Novinky

Srdcom za Mier

Slovenská katolícka charita v spolupráci s Bratislavskou arcidiecéznou charitou si pripomenie 2 roky od vypuknutia vojny na Ukrajine podujatím "Srdcom za Mier", ktoré sa uskutoční vo štvrtok, 22. februára 2024 na Hlavnom námestí v Bratislave. V tento deň si pripomíname dôsledky vojny a zdôrazňujeme potrebu solidarity s tými, ktorí trpia.