Aktuality

Čo máme nové?

Charita bude sprevádzať speváčku Simu Magušinovú na adventnom turné

Koncerty obľúbenej speváčky prinesú návštevníkom radosť a naladia ich na vianočnú náladu. Konať sa budú v priestoroch viacerých slovenských kostolov a jednej synagógy. Slovenská katolícka charita bude pri tom.

Dnes je Zbierka na charitu 2022

Prvú adventnú nedeľu (27. 11. 2022) sa v kostoloch na Slovensku koná Zbierka na charitu. Podporte zbierku na charitu, aby sme v správny moment vstúpili do života ľudí, ktorí potrebujú pomoc.

Charita v spolupráci s Tescom opäť pomôže núdznym ľuďom s potravinami

Už tento štvrtok, 24. novembra, sa v známom obchodnom reťazci začne 10. ročník najväčšej potravinovej zbierky, prostredníctvom ktorej Slovenská katolícka charita pomáha núdznym na Slovensku. Na dôležitosť zbierky upozornila aj známa speváčka. 

Je potrebné hľadať nové formy pomoci

Nové projekty, viac zamestnancov, snaha o flexibilnú pomoc pre cudzincov aj Slovákov v kríze,  podpora nových komunitných aktivít v bratislavskej arcidiecéze. Akým smerom sa vydala Bratislavská arcidiecézna charita a čím žila tento rok odpovedá jej riaditeľ Boris Hrdý.

„Caritas je na celom svete milujúcou rukou Cirkvi pre chudobných a najzraniteľnejších, v ktorých je prítomný Kristus.“

Svätý Otec František

V pomoci sme flexibilní

Pomoc charity v Bratislave potrebujú ľudia, ktorí sa ocitnú v ťažkej životnej situácii. Tým, že je v hlavnom meste, prichádza množstvo ľudí, ktorí sú z celého Slovenska. Sú z iných regiónov Slovenska, aj z iných krajín. Aké máme pred sebou ako charita výzvy?

Zbierka na charitu pomôže zariadeniam vykryť vyššie náklady na energie

Slovenská katolícka charita ako najväčší neverejný poskytovateľ sociálnych služieb prevádzkuje celkovo 345 takýchto zariadení. Až päťnásobný nárast cien za energie je pre mnohé z nich nezvládnuteľný. 

14. nov 2022

Samária

Keď ľudia s duševným ochorením cítia prijatie

Strach, úzkosť, bludy, chaos. Domov sociálnych služieb a Rehabilitačné stredisko Samária je miesto, kde sa o týchto pocitoch hovorí otvorene. Miesto, kde sa s takýmito emóciami klienti pod vedením odborníkov učia pracovať a zvládať ich.

9. nov 2022

Samária

Zašportuj si o dušu

V rámci projektu Zašportuj si o dušu, DSS a RS Samária pod záštitou Bratislavskej arcidiecéznej charity, ako svojho zriaďovateľa, usporiadal 22. 10. 2022 konferenciu, ktorej nosnou témou bola Komunitná starostlivosť pre ľudí s duševným ochorením.