Aktuality

Čo máme nové?

Tesco spolu so zákazníkmi pomôže ľuďom pred letom

pridal: admin | dátum: 15. júna 2023 | kategória: Tlačová správa

Spoločnosť Tesco je pevnou súčasťou komunít na celom Slovensku už vyše 27 rokov. Aj tento rok pribúda množstvo ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Dôvodom je náročná ekonomická situácia, ktorá sa dotýka najmä tých najzraniteľnejších skupín, ako sú rodičia samoživitelia či dôchodcovia. Tesco preto v piatok 16. júna a v sobotu 17. júna 2023 organizuje mimoriadnu Potravinovú zbierku pre ľudí v núdzi v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou a s Potravinovou bankou Slovenska.

Mimoriadna Potravinová zbierka bude prebiehať vo všetkých 64 hypermarketoch a vybraných 12 supermarketoch Tesco[1], v ktorých môžu zákazníci darovať trvanlivé potraviny a drogériu na dobročinné účely. Súbežne sa môžu zapojiť a pomôcť aj z pohodlia domova prostredníctvom služby Tesco Online nákupy až do 30. júna 2023.  

Chudobou je na Slovensku ohrozených takmer 700-tisíc ľudí. Uvedomujeme si, že v dôsledku náročnej ekonomickej situácie ich počet narastá a naša pomoc je preto ešte dôležitejšia. Veríme, že aj zorganizovaním mimoriadnej Potravinovej zbierky pomôžeme zmierniť súčasné neľahké obdobie práve tým najzraniteľnejším. Po skončení zbierky Tesco navyše daruje charitatívnym organizáciám sumu vo výške 10 % z hodnoty všetkých darovaných výrobkov, hovorí Katarína Pšenáková, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Darované potraviny a hygienické potreby idú priamo na mieste v obchode charitatívnym dobrovoľníkom Potravinovej banky Slovenska a Slovenskej katolíckej charity. Všetky dary sa tak dostanú na lokálnu pomoc a tým, ktorí ich najviac potrebujú – najmä osamelým seniorom, rodičom samoživiteľom, ľuďom bez domova a ďalším, ktorí sa ocitli v neľahkej situácii.

Tesco predajne, v ktorých zastrešujeme zbierku v rámci Bratislavskej arcidiecéznej charity:

„Sme radi, že spoločnosť Tesco a Slovenská katolícka charita dospeli k rozhodnutiu a vytvorili ďalšiu možnosť pomoci núdznym ľuďom v regiónoch Slovenska. Mottom, ktorým sa bude niesť táto zbierka, je ,V rodine sa vždy delíme‘ a pomoc, ktorú získame, posunieme zraniteľným skupinám našej spoločnosti, dopĺňa za Slovenskú katolícku charitu projektový manažér Erik Elek.

Ako sa zapojiť do potravinovej zbierky:

  • Potravinová zbierka sa uskutoční vo všetkých 64 hypermarketoch Tesco a vo vybraných supermarketoch naprieč Slovenskom.
  • Prispieť do zbierky môžu všetci zákazníci, ktorí sa pri svojom bežnom nákupe rozhodnú kúpiť trvanlivé potraviny alebo drogériu navyše a darovať ich ľudom v núdzi.
  • Zákazníci môžu prispieť aj z pohodlia svojho domova prostredníctvom  služby Tesco Online nákupy až do 30. júna 2023.
  • Darované potraviny stačí po zakúpení odovzdať dobrovoľníkom z charít alebo na vyznačené miesto za pokladničnou zónou.

Ďakujeme!