Aktuality

Čo máme nové?

V Centre solidarity nájdete nielen oblečenie, ale aj poradenstvo

pridal: admin | dátum: 13. januára 2020 | kategória: Novinky

Bratislavská arcidiecézna charita poskytuje od nového roku v petržalskom Sklade solidarity sociálne poradenstvo. Ak niekto potrebuje pomoc, či už ide o mamičku s dieťaťom, seniora alebo človeka bez domova, asistentka sociálnej práce sa s ním porozpráva, ukážeme mu možnosti akejkoľvek pomoci, podpory a sprevádzania. Sociálne poradenstvo je súčasťou veľkých zmien, ktoré v najbližších mesiacoch Sklad solidarity čakajú.

„Od nového roku pôsobím v Sklade solidarity a chcem ponúknuť viac možností, ako i novinky najmä ohľadom poskytovania pomoci pre ľudí. Byť na tomto mieste predovšetkým s ľuďmi, ľudsky sa s nimi porozprávať, vypočuť, poradiť, usmerniť, ľudovo povedané, nebyť za zatvorenými dverami, ale pre každého človeka, či mamičku s deťmi, seniorov, ľudí bez domova, či náhodného okoloidúceho,“ vysvetľuje Sláva Kročková, koordinátorka Skladu solidarity, ktorú môžete v sklade zastihnúť každý utorok, stredu a piatok od 13:00 hod. – 16:30 hod.

Služba sociálneho poradenstva je bezplatná. Kontaktovať môžete našu asistentku sociálnej práce Slávu Kročkovú: krockova@charitaba.sk, +421 910 842 995

Víziou Bratislavskej arcidiecéznej charity je predovšetkým zmeniť názov Skladu solidarity. Už onedlho predstavíme nový. Naším spoločným cieľom je, aby sa sklad premenil na centrum, komunitné miesto, jednoducho, aby bol spoločným priestorom pre ľudí, miestom nielen pre odkladanie oblečenia, prípadne iných rôznych doplnkov. Aktuálne oznamy v Sklade solidarity tu.

Sklad solidarity založila Slovenská katolícka charita v roku 2010, na jeseň 2018 ho prevzala Bratislavská arcidiecézna charita a má s ním ďalšie plány. „Chceme tento priestor zmeniť na komunitnejší. Jednak získať prehľad o ľuďoch, ktorí sem chodia, jednak nadstavbou, čo by mala byť sociálna služba v podobe strediska osobnej hygieny pre ľudí bez domova. Navyše tento rok by sme chceli ponúknuť ďalšie priestory aj pre miestnu komunitu obyvateľov,“ hovorí o plánoch charity jej riaditeľ Boris Hrdý. Viac v decembrovom článku Bratislavských novín tu.