Aktuality

Čo máme nové?

Tvoríme vzájomný domov, ktorý nemá hraníc

pridal: admin | dátum: 25. augusta 2023 | kategória: Novinky

„Všetko najlepšie k narodeninám prajem,
oslavujete dnes Deň nezávislosti. Človek si v tejto dnešnej skupine uvedomuje, že nezávislosť nie je taká jednoduchá. Potrebujeme aj druhých, aby sme žili. Je fajn, že máme jeden druhého a môžeme sa na seba spoľahnúť. Je dobré, že aj vy máte priestor a môžete sa spoľahnúť jeden na druhého. Dúfam, že sa viete spoľahnúť aj na Bratislavskú arcidiecéznu charitu a všetkých tých, ktorí sa starajú o to, aby ste sa mali lepšie, aby ste u nás našli druhý domov a verím, že aj aby ste sa raz mohli vrátiť a mohli oslavovať narodeniny svojej krajiny aj tam, kde je váš domov.


Sme radi , že sme vám mohli vytvoriť druhý domov a teším sa, že ste tu, že ste prišli medzi nás. Verím, že spoločne vytvoríme vzájomný domov, ktorý nemá hraníc. Domov, ktorý nepozná žiadne národnosti, odlišnosti, ktoré by nám vadili či prekážali. Domov, v ktorom si dokážeme nájsť k sebe cestu, v ktorom sa dokážeme chápať a poznávať.


Prajem vám, aby ste spoznávali slovenskú krajinu ako svoj druhý domov. Aby ste ľudí, ktorí tu žijú, vnímali ako tých, ktorí vám chcú pomôcť. A tí, ktorí hovoria niečo iné, tak odpustite, aj im aj nám, tiež sme len ľudia. Verím, že práve v Bratislavskej arcidiecéznej charite vytvárame priestor na to, aby ste vnímali prijatie, že sa vzájomne obohacujeme. Vy nás obohacujete vašou kultúrou a my, naopak, našou kultúrou vás.“

príhovor Borisa Hrdého, riaditeľa Bratislavskej arcidiecéznej charity, 24. 8. 2023 počas Dňa nezávislosti Ukrajiny