Aktuality

Čo máme nové?

Tretím rokom pomáhame núdznym aj zeleninou

pridal: admin | dátum: 18. marca 2024 | kategória: Novinky

Seniorom, osamelým rodičom, mnohodetným rodinám, človeku v zlej sociálnej situácii, aj maminám s deťmi, ktoré utiekli pred vojnou na Ukrajine, sme minulý rok doviezli spolu až 42 600 kg zeleniny. Zemiaky, mrkvu, petržlen či cibuľu dovážame núdznym takmer 3 roky vďaka nezištnej podpore Zeleninárska organizácia výrobcov, družstvo. Ďakujeme.

Za tento čas sa zeleninová pomoc v našej charite osvedčila. Obľúbili si ju aj naše farské charity v Bratislavská arcidiecéza a pripájajú sa ďalší. Ukazuje sa, že i keď nejde o trvanlivé potraviny, zelenina je potrebná v terénnej službe chudobným. Hlavne ľudia, ktorí sú zvyknutí variť, sa tešia zdravým zásobám, ktoré by si inak nemohli dovoliť.

Zeleninu v pravidelných mesačných intervaloch distribuujeme do Farská charita Skalica, Farská Charita Marianka, Farská charita Gbely , Farská charita Šaštín-Stráže, Farská charita Kúty, Farská charita Plavecký Štvrtok, Lozorno, Centrum Pre Rodinu Pezinok. Ďakujeme všetkým za pomoc a spoluprácu. Sme radi, že pomoc dostávajú tí, ktorí ju aktuálne potrebujú.