Aktuality

Čo máme nové?

Tam, kde nestíhame, alebo nevládzeme, dobrovoľníci podávajú pomocnú ruku

pridal: admin | dátum: 18. septembra 2020 | kategória: Novinky

Natrieť garážové dvere či pomôcť s nákupom a balením potravín pre ľudí v núdzi. Začal sa inšpirujúci Týždeň dobrovoľníctva (16.  – 22.9. 2020), do ktorého sa zapája aj Bratislavská arcidiecézna charita (BACH). Charita celonárodné podujatie veľmi oceňuje, dobrovoľníctvo považuje aj v pomoci núdznym za nesmierne dôležité a podporuje motivujúce aktivity pre dobrovoľníkov.

Tridsiatnička Lenka, farmaceutka, si na portáli www.tyzdendobrovolnictva.sk vybrala aktivitu s názvom Vyfarbi sa v charite, ktorú včera organizovala Bratislavská arcidiecézna charita (BACH). Prečo sa mladá žena prvýkrát rozhodla navštíviť charitu a vymaľovať dvere garáže, v ktorej bratislavská charita uskladňuje zdravotnícke pomôcky pre chorých ľudí?

dobrovoľníčka Lenka

Vyjsť zo svojej komfortnej zóny, spoznať nové priestory, prácu aj ľudí. To sú dôvody, prečo sa Bratislavská arcidiecézna charita veľmi rada zapája do Týždňa dobrovoľníctva 2020.

koordinátorka dobrovoľníkov Sláva Kročková

Koordinátorka dobrovoľníkov BACH Sláva Kročková zároveň pripomína, že bratislavská charita si dobrovoľníkov váži a považuje ich za neoddeliteľnú súčasť pomoci v charite. Pre nových dobrovoľníkov si v rámci Týždňa dobrovoľníctva pripravila ešte jedno podujatie s názvom Pošli tašku za jeden deň (klikni viac) už v pondelok 21. 9. 2020. Dobrovoľníci tak môžu na vlastnej koži prežiť a spoznať úspešný projekt Pošli tašku, www.poslitasku.sk, ktorý BACH rozbehla počas 1. vlny pandémie a dnes už ním pomáha nielen seniorom, ale aj chorým, opusteným či rodinám, ktoré patria do rizikovej skupiny alebo sú inak zasiahnutí následkami pandémie. Práve v projekte Pošli tašku sú dobrovoľníci nenahraditeľní a bez nich by projekt bratislavská charita nevedela utiahnuť.

Oficiálna registrácia dobrovoľníkov sa realizuje na internetovej stránke Týždňa dobrovoľníctva 2020 www.tyzdendobrovolnictva.sk, za ktorým stojí Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií.