Aktuality

Čo máme nové?

Potrebujeme zošity pre žiakov, prosíme vás o podporu

pridal: admin | dátum: 21. augusta 2023 | kategória: Novinky

Zbierka školských pomôcok je v plnom prúde a v našich zásobách, hlavne v Bratislave, chýbajú pre školákov zošity. „Aktuálne nám chýbajú zošity každého druhu, ktoré sú pre deti najdôležitejšie. Veľké, malé, linajkové či bez linajok – 544, 540, 444, 440. Samozrejme aj zošity pre najmenších školákov – 511, 511 s pomocnou linkou, 512, 513“ vysvetľuje naša koordinátorka Zbierky školských pomôcok Mária Hausová.

Školské pomôcky, prosíme hlavne nové čisté zošity, môžete nosiť do týchto zberných miest: https://www.charitaba.sk/skolske-pomocky/
 
Zošity môžete priniesť aj na naše najnovšie pracovisko na Kapitulskej 4, 811 01 v Bratislave
Stále platí, že školské pomôcky sú pre niektoré rodiny a ich rozpočet, vysoká položka. Preto sa v rámci Bratislavskej arcidiecéznej charity snažíme čo najviac zmierniť výdavky rodín, ktoré sú spojené so začiatkom školského roka.
 
Sociálna pracovníčka Mária Hausová potvrdzuje, že školskými pomôckami, ktoré darujete, pomôžete deťom kvalitne naštartovať nový školský rok. „Zo skúseností viem, že je to pre všetky tieto rodiny veľká pomoc. Ich vďaku vidím v úsmevoch detí, ktoré si na ramená zavesia školskú tašku plnú potrieb do školy.“
Len za minulý rok sme s vašou pomocou rozdali v celej Bratislavskej arcidiecéze viac než 6000 kusov školských pomôcok pre 336 detí (slovenských aj ukrajinských), ktoré sa vzdelávajú v slovenských školách.