Aktuality

Čo máme nové?

Pomáhať druhým a eliminovať odpad

pridal: admin | dátum: 16. decembra 2019 | kategória: Novinky

V spoločnosti Fax Copy sa predvianočné obdobie rozhodli využiť na darovanie. Bratislavskej arcidiecéznej charite venovali viac ako 270 vecí pre ľudí v núdzi.

Nie všetky personalizované darčeky, ktoré Fax Copy predáva, obsahujú fotografiu, niekedy ide len o texty, prípadne obrázky, ktoré nie sú spojiteľné s konkrétnou osobou. Tieto produkty si nie vždy zákazníci prevezmú, prípadne dôjde ku chybe pri ich výrobe a produkty sú tak „odpísané“. Hovorí sa, že: „Pre jedného odpad, pre druhého poklad.“ A to platí aj v tomto prípade. Keďže produkty sú plne použiteľné, spoločnosť Fax Copy sa rozhodla, že tieto veci nebude vyhadzovať, zozbiera ich a využije na charitatívne účely.

Do zberu „odpísaných“ vecí sa zapojili zamestnanci všetkých 40 predajní FaxCOPY po celom Slovensku a tiež zamestnanci z výroby zo spoločnosti Copygraf. Spoločnými silami sme tak darovali praktické darčeky ako tričká, detské body, návleky na vankúše, uteráky, hrnčeky, tašky, ruksaky a ďalšie. Tiež veci pre potešenie – rôzne odznaky, kľúčenky, puzzle, vymaľovávanky a mnohé ďalšie. „Teší ma, že sa nášmu celoslovenskému tímu páči myšlienka „Pomáhať druhým a eliminovať odpad“ a nadchli sa pre túto iniciatívu,“ konštatuje predseda predstavenstva FaxCOPY Karol Dittinger.

Ďakujeme spoločnosti FaxCOPY, že si pred Vianocami vybrala na spoluprácu práve Bratislavskú arcidiecéznu charitu, ktorá denne pomáha jednotlivcom, ale i rodinám v núdzi. Tešíme sa na ďalšie spolupráce.