Aktuality

Čo máme nové?

Neboli sme ľahostajní. Vtedy ani dnes.

pridal: admin | dátum: 22. marca 2023 | kategória: Slovensko

Blíži sa 35. výročie sviečkovej manifestácie. Dňa zápasu za ľudské práva. Spomienky na sviečkovú manifestáciu z 25. marca 1988. Pripomeňme si spolu jeden z najvýraznejších verejných prejavov odporu voči komunistickému režimu v bývalom Československu.

Pokojné zhromaždenie veriacich za občianske a náboženské slobody sa skončilo tvrdým policajným zásahom. Išlo o významné občianske vystúpenie proti komunistickému režimu, ktorého cieľom bolo dosiahnuť náboženské a občianske slobody vo vtedajšom Československu.

V historickej pamäti národa sa snaží udržiavať pamiatku na Sviečkovú manifestáciu Fórum kresťanských inštitúcií (FKI), ktoré v spolupráci s viac ako desiatkou partnerských organizácií, pripravuje okolo dátumu výročia bohatý program. Jeho cieľom je nielen poukázať na historický význam Sviečkovej manifestácie, ale aj na jej aktuálne posolstvo pre dnešok. Jubileum sa koná pod záštitou prezidentky Zuzany Čaputovej.

Organizátori pozývajú na svätú omšu v piatok 24. marca 2023 o 18:00 hod.
v jezuitskom kostole Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave.

Hlavným celebrantom bude vladyka Peter Rusnák. Po svätej omši bude sviečkový sprievod a program pri Pamätníku na námestí Eugena Suchoňa. Bližšie informácie aj o ďalších podujatiach na www.svieckovamanifestacia.sk a na facebookovom profile Sviečková manifestácia.

Zdroj: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20230317020

Zdroj: www.svieckovamanifestacia.sk