Aktuality

Čo máme nové?

Pozývame vás na benefičný koncert

pridal: admin | dátum: 8. februára 2023 | kategória: Novinky

Pri príležitosti 1. výročia vojny na Ukrajine a pomoci Slovenskej katolíckej charity (vrátane arci/diecéznych charít), by sme Vás radi pozvali na benefičný koncert, ktorý sa uskutoční v nedeľu, 19. februára v Kostole Najsvätejšieho Spasiteľa – u Jezuitov. Spomienkovej udalosti sa zúčastníme aj my, z Bratislavskej arcidiecéznej charity. Vstup je voľný.

Ľudských príbehov pretkaných úprimnou a obetavou pomocou nosíme v srdci neúrekom, stále mysliac na zraniteľných, chorých, bez strechy nad hlavou, traumatizovaných a vysilených. Sme pripravení pomáhať ďalej.

Bratislavská arcidiecézna charita za uplynulý rok pomohla približne 16 000 rodinám z Ukrajiny

Centrum solidarity prebudovala na Centrum podpory, kde najmä Ukrajinky a deti našli bezpečný priestor na integráciu a trávenie voľného času. Zapojili sme sa do pomoci s Mestom Bratislava, ktoré zriadilo pre prichádzajúcich Asistenčné centrum pomoci Bottova, kde naši zamestnanci a dobrovoľníci poskytovali utečencom základné informácie, podávali materiálnu pomoc, hygienické balíčky či potraviny. Cez farské charity prúdila pomoc od darcov k jednotlivým rodinám aj jednotlivcom z Ukrajiny, zapájali sme sa aj do nasmerovania ľudí k vhodnému ubytovaniu a riešili s nimi ich aktuálne problémy v krízovej situácii. Ponúkame aj jazykové kurzy slovenského jazyka. V neposlednom rade realizujeme zbierky a distribuovali sme humanitárnu pomoc na hranice i priamo na miesta vojnou zničených oblastí.