Aktuality

Čo máme nové?

Na Ukrajinu posielame 4 palety svetla

pridal: admin | dátum: 26. februára 2023 | kategória: Novinky

V mene Bratislavskej arcidiecéznej charity (BACH) ďakujeme všetkým darcom, ktorí v materiálnej zbierke Svetlo pre Ukrajinu darovali Ukrajincom sviečky, batérie, baterky. Zbierka dopadla úspešne, tešíme sa, že na Ukrajinu pošleme núdznym to, čo aktuálne potrebujú.

Zbierku Svetlo pre Ukrajinu organizovali farské charity a farnosti z Bratislavskej arcidiecézy (28 zberných miest), za čo im patrí obrovská vďaka. Prvé sviečky a baterky sú od minulého týždňa na sklade vo Veľkokapacitnom asistenčnom centre na Bottovej v Bratislave, kde slúžia aj pracovníci BACH. V priebehu nasledujúce týždňa, od 27. 2. budeme všetky dary zo zberných miest zvážať do skladu. Vopred ďakujeme za pomoc a spoluprácu. O distribúcii materiálnej pomoci priamo na Ukrajinu vás budeme informovať.

Aktualizácia 14. 3. 2023: Ďakujeme za 4 palety pomoci, aj finančnú podporu v hodnote 295 eur cez Farskú charitu Holice. Koordinátor farských charít financie použil na kúpu 11 bateriek a tužkových batérií. Celá materiálna pomoc poputuje priamo na Ukrajinu, doručí ju skúsený Anton Frič, pracovník zo Spišskej katolíckej charity, ktorý ľuďom na Ukrajine pomáha od začiatku vojny.