Aktuality

Čo máme nové?

1. SWAP v bratislavskej charite

pridal: admin | dátum: 14. januára 2020 | kategória: Novinky

Sklad solidarity otvára svoje dvere dokorán. 28. januára (utorok) 2020 vás pozývame na SWAP, podujatie, kde môžete priniesť oblečenie, ktoré vám stojí v skrini. Na oplátku si od nás môžete vziať čokoľvek, čo sa vám v našom sklade zapáči, od oblečenia, hračiek až po doplnky do domácnosti. Je z čoho vyberať.

Bratislavská arcidiecézna charita (BACH) spravuje v Petržalke Sklad solidarity od jesene roku 2018. Nájdete v ňom zachovalé až nové oblečenie (dámske, pánske, detské), hračky či doplnky do domácnosti. Víziou BACH je, aby sklad nebol len miestom nepotrebných vecí, ale aby sa stal centrom miestnej komunity, kde staré nevyužité veci dostanú druhú šancu, nezabúdajúc ani na tých, ktorí to potrebujú viac – osamelých rodičov, seniorov či ľudí bez domova.

Ako funguje náš SWAP?

Je to veľmi jednoduché. Ide vlastne o výmenu. Kedykoľvek 28. januára od 8:30 do 11:30 hod. donesiete do Skladu solidarity (Jasovská 6, Bratislava) oblečenie (dámske, pánske, detské) – spolu max 1 tašku. Viac za jednotlivca nebudeme prijímať, nateraz máme dostatok zásob a chceme pomáhať účinne, nie nerozvážne hromadiť veci. Vítané sú najlepšie kúsky z vášho šatníka, ktoré nenosíte (vypraté, bez dier). Na oplátku si môžete odniesť zo SWAP-u neobmedzené množstvo kúskov, a to nielen oblečenia, ale aj hračiek či doplnkov do domácnosti. Hocičo.

Dobrovoľné vstupné SWAP v Sklade solidarity: 2 eurá

Oblečenie, ktoré si nenájde nového majiteľa, ostáva v Sklade solidarity. Využijeme ho v rámci BACH, na pomoc biednym, pri ďalších plánovaných akciách či workshopoch, napríklad aj na upcycling (premenu starých a nepotrebných produktov na produkty s vyššou úžitkovou hodnotou, než akú mal pôvodný výrobok).

Bratislavská arcidiecézna charita organizuje SWAP 1. krát. Ak by si nám chcel pomôcť na SWAP-e ako dobrovoľník, prosím napíš svoje kontaktné údaje na mail: krockova@charitaba.sk.

ZÁKLADNÉ PRAVIDLÁ:

– ak sa potrebujete iba zbaviť oblečenia, môžete ho priniesť do Skladu solidarity podľa časového harmonogramu v iný deň a podmienok uvedených na stránke charitaba.sk; alebo ho môžete zahodiť priamo do zberných kontajnerov na textil
– nenoste, prosím, špinavé a poškodené oblečenie
– oblečenie sa na SWAP-e nepredáva, podstatou je vzájomná výmena

ODPORÚČANIE:

– prosím, zoberte si iba veci, ktoré skutočne využijete a ktoré vám budú robiť radosť ďalej. Času na premyslenie bude dosť. :)Predídete tak zbytočnému hromadeniu vecí a iným sa možno kúsok môže ešte zísť.

1. SWAP koordinuje BACH s Rodinnou zónou bez peňazí v Petržalke.